- W jakich branżach stosuje się wózki widłowe? -


← Cofnij

Niejednokrotnie w trakcie wykonywania różnorodnych prac zachodzi potrzeba szybkiego przetransportowania stosunkowo ciężkich ładunków. Nawet w przypadku niewielkich odległości, ręczne przenoszenie towarów jest nieefektywne i przede wszystkim może stwarzać niebezpieczne sytuacje. Bez względu na to czy czynności trzeba wykonywać wewnątrz, czy na zewnątrz budynku, niezwykle przydatny okazuje się wózek widłowy. Na rynku można znaleźć różne rodzaje pojazdów tego typu, różniących się od siebie parametrami technicznymi, a co za tym idzie, zastosowaniem. W niektórych branżach i przedsiębiorstwach potrzeba szybkiego i bezpiecznego przetransportowania towarów występuje okresowo. W takich przypadkach warto rozważyć propozycję firm oferujących usługi wózkiem widłowym. Cennik w dużej mierze jest uzależniony od konkretnego pojazdu i okresu świadczenia usługi tego typu.

Najczęstsze wykorzystanie wózków widłowych

Żaden duży magazyn nie funkcjonowałby wydajnie i efektywnie bez wózków widłowych prowadzonych przez doświadczonych operatorów. Nowoczesne, wielkopowierzchniowe hale są gigantyczne. Mieszą się w nich tysiące, a niekiedy setki tysięcy produktów, które trzeba m.in. stosunkowo szybko i bezpiecznie załadować do ciężarówek. Nawet duża grupa osób nie byłaby w stanie przenieść tyle towaru co kilku operatorów prowadzących wózki widłowe.

  • Kolejnym miejscem, w którym wózki widłowe są niezbędne, są różnego rodzaju hurtownie. Niejednokrotnie dostarczany towar jest tak ciężki, że przenoszenie go ręcznie jest praktycznie niemożliwe. Jest to szczególnie widoczne w przypadku hurtowni budowlanych, rolnych oraz wszystkich innych, które oferują niezwykle ciężkie lub wielkogabarytowe towary.
  • Branża spożywcza również byłaby znacznie mniej wydajna bez wózków widłowych. Hipermarkety, supermarkety, a nawet średniej wielkości sklepy wykorzystują je do zatowarowywania sklepów. Wiele produktów jest dostarczana na paletach, które są zbyt ciężkie, aby móc je bezpiecznie przenosić ręcznie.
  • Ponadto, wózki widłowe są obecne w praktycznie każdej fabryce, dzięki czemu znacząco zwiększają jej wydajność.

Zakup pojazdu tego typu to inwestycja w rozwój firmy, jednak wózki nie zawsze są potrzebne przez cały rok. W takiej sytuacji wielu przedsiębiorców decyduje się na usługi wózkiem widłowym. Cennik jest różnorodny, dlatego warto bezpośrednio skontaktować się z konkretną firmą.

W jakich jeszcze branżach wózki widłowe bywają niezastąpione?

Przede wszystkim wykorzystuje się je w branży ogrodniczej i sadowniczej, zwłaszcza w dużych i średnich gospodarstwach. Wózki pozwalają na znaczne podniesienie efektywności i bezpieczeństwa pracy. Ponadto, wykorzystuje się je w branży eventowej. Niejednokrotnie sceny, strefy kibica lub inne konstrukcje tego typu są składane z wielu elementów. Aby cały proces montażu był szybki i efektywny, używa się wózków widłowych. Zwłaszcza w tym przypadku usługi wózkiem widłowym są lepszym wyborem niż zakup nowego pojazdu. Atrakcyjny cennik, połączony z fachowym doradztwem sprawia, że takie oferty systematycznie zyskują na popularności. Gdzie jeszcze można trafić na wózki?

  • Nowoczesne centra logistyczne to miejsca, które praktycznie nie mogłyby funkcjonować bez całej floty wózków widłowych. W takich miejscach załadunek i wyładunek towaru jest doprowadzony niemal do perfekcji.

Wózki widłowe na dobre zadomowiły się w różnych branżach, umożliwiając m.in. przyspieszenie i zwiększenie wydajności procesu produkcji. Ponadto, znacząco ograniczyły konieczność przenoszenia ciężkich towarów przez człowieka.