- Serwis wózków widłowych – kiedy jest konieczny? -


← Cofnij

Eksploatacja wózków widłowych nie może polegać wyłącznie na ich obsłudze podczas realizacji różnego rodzaju zadań. Ogromne znaczenie ma również to, co dzieje się z nimi między tymi działaniami. Jest to czas między innymi na profesjonalny serwis, najlepiej przeprowadzony przez specjalistów mających dostęp do fachowego sprzętu.

Warto podkreślić, że często jest on wręcz warunkiem zapewnienia długiej żywotności tego typu maszyn. Bez właściwie przeprowadzanego serwisu wózki widłowego mogą w dość krótkim czasie ulec awarii bądź zniszczeniu, co oczywiście będzie wiązało się z dodatkowymi, niepotrzebnymi wydatkami. W interesie każdego przedsiębiorstwa powinno być więc to, aby nie bagatelizować tej sprawy.

Kiedy wykonać serwis wózków widłowych?

Powody serwisowania należy podzielić na dwie grupy. W pierwszej znajdą się sytuacje, kiedy to coś w maszynach zaczyna szwankować, przez co nie są one w stanie realizować niezbędnych działań. Wykonywany jest wtedy serwis gwarancyjny bądź pogwarancyjny, w zależności od wieku urządzenia. Dotyczyć może on między innymi:

  • wymiany niektórych elementów – warto wtedy postawić na zakłady zapewniające dostęp do wielu części zamiennych (także oryginalnych),
  • drobnych napraw – oczywiście ich zakres zależy od tego, czego mają faktycznie dotyczyć,
  • problemów technicznych związanych z obsługą wózków – czasem wystarczy wytłumaczyć klientowi sposób działania maszyny i jej możliwości,
  • remontów silników – zwykle dotyczą wiekowych sprzętów.

Serwis wózków widłowych powinien być również przeprowadzany okresowo, profilaktycznie. Wszystko po to, aby dokładnie sprawdzić ich stan techniczny czy też wykonać konserwację poszczególnych elementów. Takie działania (jeśli są wykonywane regularnie) pozwalają znacznie obniżyć awaryjność wózka.

Jeśli natomiast wykryte zostaną jakieś usterki, można je naprawić, zanim zamienią się w coś znacznie poważniejszego. Jak więc widać, prawidłowo przeprowadzony serwis może okazać się niezwykle potrzebny.

Wynajem wózków widłowych i usługi serwisowania

Wielu właścicieli firm doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż wcale nie muszą oni kupować nowych sprzętów, by zagwarantować sobie odpowiednią realizację zlecanych zadań. Niezwykle opłacalną usługą okazuje się bowiem wynajem. Co ważne, jest on korzystny nie tylko pod względem finansowym. Wynajem gwarantuje ogromną wręcz swobodę działania. Przedsiębiorcy mogą błyskawicznie zwiększyć możliwości przerobowe, reagując w ten sposób na zmienną sytuację na rynku lub nowe zlecenia. Gdy wszystkie prace zostaną wykonane, wózki widłowe wracają do firmy, która zajmuje się ich wynajmowaniem. Cały proces odbywa się niezwykle płynnie, na wcześniej ustalonych warunkach.

Warto nadmienić, że tego typu usługi często dotyczą sprzętów z najwyższej półki. Przygotowywane są one z użyciem najnowszych technologii, a ich parametry techniczne sprawiają, że bez trudu radzą sobie nawet z bardzo ciężkimi zadaniami. Firma dzięki nim może więc znacznie zwiększyć zakres swojej działalności.

To jednak nie wszystkie zalety wynajmu wózków widłowych. Wspomnieć trzeba bowiem o wszelkich usługach dodatkowych, związanych między innymi z regularnym serwisem wynajmowanych maszyn, błyskawicznymi naprawami, a także fachowym doradztwem. Specjaliści zatrudnieni w firmie wynajmującej wózki pomagają w wyborze najlepszych rozwiązań, odpowiednio dopasowanych do potrzeb firmy, jak również specyfiki branży, w której działa.

Serwis wózków widłowych przeprowadzany jest regularnie. Przedsiębiorcy mogą liczyć też na szybką reakcję wówczas, gdy pojawią się jakiekolwiek usterki. Przekłada się to na pełną wygodę działania.