- Kto naprawia wózek widłowy podczas wynajmu? -


← Cofnij

Możliwość wypożyczenia wózka bądź wózków widłowych to dla wielu firm ogromne ułatwienie. Nie muszą one bowiem finansować kosztownego zakupu własnych maszyn, a jednocześnie zyskują dostęp do wielu nowoczesnych rozwiązań. Tego typu oferty są tym bardziej korzystne, gdy weźmiemy pod uwagi również związane z nimi usługi dodatkowe.

Jedną z nich jest kompleksowa naprawa wózków widłowych. Jak bowiem pokazuje praktyka wielu tego typu firm, za serwis odpowiada nie korzystający z pojazdów, a podmiot proponujący wynajem. Oczywiście nie jest to regułą, dlatego przed podpisaniem umowy dobrze jest dokładnie sprawdzić wszystkie warunki wypożyczenia. Niemniej, cenione firmy zawsze gwarantują takie możliwości. Jest to kolejny powód, dla którego warto współpracować ze sprawdzonymi partnerami.

Naprawa wynajmowanych wózków widłowych – jak się odbywa?

Oczywiście dokładny przebieg tego typu usług jest uzależniony od kształtu umowy, jednak zazwyczaj odbywa się on na bardzo podobnych zasadach. Klienci mogą liczyć między innymi na:

  • regularne kontrole wózków widłowych, które mają potwierdzić ich sprawność techniczną,

  • przeprowadzenie niezbędnych napraw, jeśli w trakcie kontroli wykryte zostaną mniejsze bądź większe usterki,

  • dostęp do wszystkich potrzebnych części, które pozwolą w krótkim czasie przywrócić sprawność maszyn,

  • błyskawiczną reakcję w przypadku nagłe awarii – firma wynajmująca zajmuje się naprawą, a czasem także oferuje sprzęt zastępczy,

  • fachowe doradztwo w zakresie obsługi maszyn.

Szybka, profesjonalna naprawa wózków widłowych pozwala uniknąć długich przestojów i znacznego spowolnienia realizacji zaplanowanych prac. Obie sytuacje są oczywiście skrajne niekorzystne dla przedsiębiorstwa. Prowadzą bowiem do znaczących strat finansowych. Ograniczają także możliwość przyjmowania nowych zleceń.

Czy wynajem wózków widłowych to dobry pomysł?

Biorąc pod uwagę to, na jakich zasadach omawiane maszyny są wypożyczane i z jak wielu usług dodatkowych firmy mogą skorzystać, odpowiedź na tak postawione pytanie musi być twierdząca. Opłacanie wynajmu to dla wielu podmiotów szansa na poważne oszczędności. Niezależnie od tego, jak intensywnie wózki mają być użytkowane.

Przedsiębiorstwa nie muszą decydować się na wielotysięczne inwestycje, które stanowić będą poważne obciążenie ich budżetów. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, gdy wózki mają być użytkowane tylko w wybranych okresach roku. Podczas przeprowadzania tak zwanych prac sezonowych. Wynajem świetnie sprawdza się również w przypadku nagłego, krótkotrwałego wzrostu zamówień bądź zleceń.

Gdy zapotrzebowanie spadnie, wózki nie kurzą się w magazynach i nie generują niepotrzebnych kosztów. Wystarczy je po prostu zwrócić. A gdy ulegną uszkodzeniu, wynajmujący może liczyć na pełne wsparcie związane z kompleksowym serwisem. Naprawa wózków widłowych nie leży więc w gestii firmy, która ze sprzętu korzysta. Zawsze ma ona dostęp do sprawdzonych fachowców, który zajmą się wszystkimi potrzebnymi działaniami. Dzięki temu w dość krótkim czasie mogą być one obsługiwane ponownie.

Jak więc widać, wynajem ma mnóstwo zalet, obok których trudno przejść obojętnie. W znaczący sposób zwiększa on elastyczność zarządzania posiadaną flotą. Otwiera ponadto mnóstwo nowych możliwości podczas realizacji zarówno standardowy działań, jak i tych specjalnych, wynikających ze zwiększonego zapotrzebowania. Współpraca z odpowiednimi partnerami przynosi więc wiele korzyści. Co ważne, mają one przełożenie również na kwestie finansowe.