- Jak zaoszczędzić na naprawie wózków widłowych? -


← Cofnij

Zazwyczaj naprawa wózków widłowych kojarzy się wielu osobom z dużym wydatkiem i długim oczekiwaniem na przyjęcie pojazdu do naprawy. Okazuje się jednak, że istnieją pewne metody, dzięki którym można całkiem sporo zaoszczędzić. Warto poznać te sposoby, aby nie przepłacać.

Wózki widłowe wymagają regularnego serwisu

Każdy, kto posiada flotę wózków widłowych, musi sprawować stałą kontrolę nad stanem technicznym tychże pojazdów. Zadanie to należy do fachowców. Regularny serwis w przypadku wózków widłowych jest wymogiem odgórnym i nie bez powodu. W takim razie, dlaczego regularny serwis wózków jest tak bardzo ważny?

  • Regularne przeglądy serwisowe wózków widłowych umożliwiają wczesne odkrycie pewnych nieprawidłowości w działaniu tych pojazdów.
  • Wczesne wykrycie problemów pozwala na tańszą i krótkotrwałą naprawę.
  • Wczesne wykrycie awarii zapobiega wypadkom – zwiększa bezpieczeństwo pracowników.
  • Wczesne wykrycie problemu pozwala szybko przeprowadzić naprawę, a co za tym idzie, nie ma zbyt długotrwałego przestoju w pracy.

To wyłącznie niektóre powody, dla których nie tylko warto, ale nawet trzeba regularnie korzystać z serwisu. Wymienione powyżej to te najważniejsze.

Kompleksowe korzystanie z usług serwisu

Serwisy przygotowały dla swoich klientów specjalną umowę kompleksowego serwisowania, która obejmuje również ewentualne prace naprawcze. Pakiety te są coraz popularniejsze i chętnie wybierane zarówno przez duże, jak i małe przedsiębiorstwa. Klienci, którzy decydują się na podpisanie tej umowy, mogą liczyć na stałą opiekę serwisową wózków widłowych, a także gwarancję ciągłości pracy. W wybranych serwisach klienci otrzymują maszynę zastępczą na czas naprawy. Dzięki temu firma nie ponosi strat z powodu awarii swojego pojazdu.

Korzystne oferty dla stałych klientów

Pakiety usług serwisowych są ukierunkowane na potrzeby firm, które potrzebują stałego kontaktu z serwisantem. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają niejeden wózek widłowy, a co za tym idzie, potrzebują stałej kontroli nad stanem technicznym tych pojazdów. Regularne korzystanie z usług jednego serwisu zmniejsza koszty poszczególnych usług. Są one zdecydowanie tańsze niż w przypadku klientów, którzy korzystają z nich wyłącznie sporadycznie.

Gwarancja serwisu w dowolnym momencie

Firmy podpisując umowę kompleksowego serwisowania, mają gwarancję, że serwis przyjmie ich pojazd w każdym momencie, zawsze, kiedy będzie to konieczne. Zaletą takiej współpracy jest z pewnością brak konieczności szukania za każdym razem nowego serwisu. To pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.

Rezygnacja z oryginalnych części na rzecz zamienników

Inną opcją taniej naprawy wózków widłowych jest zamiana oryginalnych części na zamienniki. Te zwykle są tańsze, więc koszt naprawy także automatycznie się zmniejsza. Części te, jeżeli są wysokiej jakości, praktycznie niczym nie będą odbiegały od części oryginalnych. Czasem nie ma sensu przepłacać. Zresztą najlepiej poradzić się fachowców z serwisu, którzy wszystko wytłumaczą, a także przedstawią szczegóły najlepszej oferty.

Jeżeli posiadasz flotę wózków widłowych i właśnie jesteś na etapie poszukiwań profesjonalnego serwisu, skorzystaj z naszej oferty. Serdecznie zapraszamy do współpracy, a w pierwszej kolejności do kontaktu, w czasie którego zaprezentujemy ofertę i wymienimy wszystkie jej korzyści. U nas z pewnością nie przepłacisz, a z jakości usług będziesz zadowolony. Zresztą już dziś możesz się o tym przekonać.