- Czy podczas wykonywania prac sezonowych warto wynająć wózek widłowy? -


← Cofnij

Wynajem wózków widłowych to usługa kierowana do firm, którym zależy na możliwości elastycznego dostosowywania wykorzystywanej floty sprzętów do aktualnego zapotrzebowania. Zwłaszcza w przypadku stale zmieniającej się liczby zleceń.


Taka sytuacja jest odczuwalna przede wszystkim podczas prac sezonowych. I to właśnie wtedy wynajem wózków widłowych jest najkorzystniejszy. Nic więc dziwnego, że decyduje się na niego tak dużo podmiotów. Mowa tu między innymi o przedsiębiorstwach produkcyjnych, wysyłkowych czy też zajmujących się magazynowaniem towaru o różnej specyfice.

Wózki widłowe – wynajem krótkoterminowy

Prace sezonowe mają to do siebie, że przeważnie trwają dość krótko. Najwyżej kilka miesięcy. Jeśli więc tylko w ich trakcie potrzebny jest dodatkowy sprzęt, nie ma sensu utrzymywać go przez cały rok. Z tego właśnie powodu firmy decydujące się na zakup własnych wózków widłowych w takiej sytuacji, muszą liczyć się ze stratami. Związane są one z amortyzacją, kosztami eksploatacyjnymi, utrzymaniem, a także serwisowaniem sprzętu.

Strat tych można uniknąć, stawiając na wynajem wózków widłowych. Rozwiązanie to jest jednak korzystne również z innych powodów. Jakich dokładnie?

  • Tani dostęp do nowoczesnych urządzeń. Krótki czas trwania prac sezonowych sprawia, że muszą być one realizowane niezwykle dynamicznie, bez żadnych niepotrzebnych opóźnień czy też innego rodzaju nieprawidłowości. Sprawną, skuteczną pracę zapewniają najlepsze wózki dostępne na rynku. Kosztują one sporo, jednak za sprawą wynajmu, firma zyskuje do nich dostęp za ułamek ceny detalicznej. Dzięki temu ma pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane na czas.
  • Elastyczne warunki wynajmu. Pozostając jeszcze przy kwestiach finansowych, należy podkreślić, że opłatę za tego typu usług stanowi koszt uzyskania przychodu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm. Co więcej, mogą one liczyć także na możliwość swobodnego dostosowywania oferty do własnych potrzeb. Mowa tu między innymi o regulowanej długości trwania usługi (już od 1 dnia) czy też opcji wynajmu wózka widłowego z operatorem.
  • Szybka reakcja na zmieniającą się sytuację firmy. Czasem trudno jest przewidzieć zakres okres specyfikę realizowanych prac sezonowych. Jeśli więc nagle okaże się, że wymagają one znacznie większego zaangażowania, niż wskazywał na to plan, warto mieć możliwość szybkiego rozszerzenia mocy przerobowych. Wynajem wózków widłowych na to wszystko pozwala.

Wózki widłowe na wynajem – szeroka oferta

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć jednej, jakże ważnej, zalecie omawianych usług. Firmy decydujące się na wynajem są bowiem w stanie dobrać dowolny sprzęt, w zależności od specyfiki wykonywanych prac. Co więcej, do tego dochodzą również usługi dodatkowe.

O czym mowa? Między innymi o fachowym doradztwie, prowadzonym przez doświadczonych specjalistów, którzy pomagają w wyborze najlepszych rozwiązań. Wspomnieć należy także o sprawnym serwisie i naprawie uszkodzonych maszyn. Sprawia to, że praca zakładu nie jest niepotrzebnie wstrzymywana. W przypadku działań sezonowych jest to bardzo ważne.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, śmiało można stwierdzić, że wynajem wózków widłowych jest opłacalny. Zwłaszcza podczas prac wykonywanych jedynie w wybranym czasie w roku. Firmy nie muszą bowiem inwestować sporych środków finansowych na zakup nowego sprzętu. Bez większych przeszkód mogą skorzystać z bogatej oferty rynkowej, zyskując realne oszczędności. Nie tylko te finansowe.